Baymak E01 arızası

Baymak E01 arıza kodu sıkça karşılaştığımız bir arızadır. Bu yüzden arıza kodunu sizinle paylaşmak istedik.

Baymak e01 kodunu ekranda görmenizin sebebi kombinize gaz gelmiyordur ya da kombi üzerinde bulunan gaz valfi dediğimiz parçadan veya anakartında sorun oluşmuştur.

Bu durumda ne yapabilirsiniz? Yapmanız gereken ilk önce kombinizin gaz vanasının açık olup olmadığını kontrol etmek. Eğer gaz vanası kapalıysa bu arıza kodunu ekranda görürsünüz.

Gaz vanasını açtım arıza kodu gitmedi kombi arızası diyorsanız eğer; gaz vanasını açtıktan sonra kombinizin açma kapama düğmesini sol tarafa doğru “R” (reset) sembolüne çevirerek 3 saniye orada tutun. Daha sonra açma konumuna getirerek tekrar çalıştırabilirsiniz. Böylece kombinize gazın gelip gelmediğinden emin olacaksınız.

Bunları yapmanıza rağmen kombinizi çalıştıramadıysanız ilk başta da söylediğimiz gibi kombinizin gaz valfi ya da anakartı arızalanmıştır.

başakşehir kombi

 

8 Comments

 1. Hasan kaya

  Merhaba,
  dediklerinizi yaptım, ama yine hata veriyor. Çakmak sesi geliyor fakat kombi yanmıyor. Servis çağırmadan sorunu halledebilirmiyim. Yardımınızı rica ederim.

  • admin

   merhaba hasan bey.. bizimle telefonla iletişime geçip tekrar kontrol sağlayabilirsiniz. sorun düzelmediği halde kayıt oluşturabilirsiniz.

 2. Ramazan

  Verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim. Kombiye reset attiktan sonra kirmizi isik söndü.. Fakat bar seviyesi düşüyor sebebi nedir sizce?

  • admin

   merhaba ramazan bey.. kombinizde bar seviyesinin düşmesinin sebebi kombinizin bakımsız olmasından ya da tesisatın herhangi bir yerinde kaçak olmasından dolayı eksiltme vardır.. kombi kendi içerisine çok fazla su almadığı için en ufak su sızıntılarından da bar seviyesinin düşmesine sebep olur.

 3. Vasfi İşler

  Söylediklerinizi yaptım çalışmadı. Adresimi telefonla bildirdim pazartesi günü icin kayit olusturduk.. bilgiler icin tesekkurler

  • admin

   merhaba vasfi bey.. kaydınız pazartesi günü alınmış ve gün içerisinde size ulaşılmıştır. kombinizde herhangi bir sorun kalmamıştır. değişen parçalar 1 yıl garanti kapsamında olmakla birlikte günün 24 saatinde kayıt oluşturarak servis hizmeti alabilirsiniz. teşekkürler iyi günler

 4. Mehmet satilmis

  Verdiğiniz bilgiler için de servisiniz için de teşekkür ederim arıza çözüldü

 5. ayse

  Teşekkür ederim kombi calisti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Search  Search

View More Results…